Baldų naudojimo taisyklės

Baldų naudojimo taisyklės

Posted On spalio 22, 2015 at 6:12 am by / No Comments

1. Išpakavus baldų paketą reikia patikrinti, ar yra visos būtinos dalys ir kokia jų išorinė būklė. Išpakuojant ir naudojant baldus negalima naudoti aštrių daiktų,kurie gali pažeisti gaminį.

2. Montuoti baldus reikia pagal pridėtą instrukciją (jei baldams ji būtina).

3. Baldų negalima stumdyti, nes galima juos pažeisti, taip pat nenešti laikant už apmušalų ar pagalvių.

4. Negalima sėdėti ant baldų atlošų ar porankių. Didelė apkrova gali pažeisti jų konstrukciją ar deformuoti.

5. Baldų negalima veikti stipriu taškiniu spaudimu, nes taip gali plyšti, išsiardyti oda, audinys ar būti pažeistos įvairios minkštų baldų laikančiosios dalys.

6. Baldus reikia saugoti nuo intensyvaus saulės spindulių poveikio. Tai neigiamai veikla audinį, odą ir medieną, gali atsirasti išblukimai.

7. Minkštų baldų negalima statyti šalia šilumos šaltinių arčiau nei 1 m. atstumu, prie šaltų neapšiltintų sienų ir patalpose, kuriose yra didelė drėgmė.

8. Ant baldų negalima dėti karštų daiktų.

9. Vengti vandens, alkoholio, skiediklio, tirpiklio ir kitų įvairių cheminių priemonių patekimo ant baldo paviršiaus.

10. Ant apmušalų atsiradus dėmei, ją reikia nedelsiant pašalinti minkšta, drėgmę sugeriančia šluoste. Jei reikia, naudoti atitinkamas valymo priemones.

11. Baldai yra pristatomi automobiliais, todėl nereikia jaudintis dėl nelygių raukšlių ir klosčių, kurios gali atsirasti transportavimo metu. Tinkamai sustatyti baldai kambario temperatūroje atgauna savo formą.

12. Saugoti baldus nuo neatsparaus dažymo rūbų (ypač džinsų) bei užtiesalų, kurie gali neišvalomai sutepti apmušalus.

13. Baldus statyti ant lygaus horizontalaus paviršiaus, kad išvengti baldų konstrukcijos persikreipimo ir deformacijos.

14. Teisingai eksploatuoti transformavimo mechanizmus.

15. Natūralios Ir dirbtinės odos baldus saugoti nuo prakaito. Prakaitas gadina paviršių, todėl periodiškai valykite.

16. Baldus reikia reguliariai valyti, siurbti ir vėdinti. Dėl susikaupusios drėgmės gali atsirasti pelėsinis grybas bei deformuotis medinės baldų konstrukcijos.

17. Pagalvės ir kitos baldų dalys (atlošai, porankių pagalvėlės), pripildytos kamšalu, per laiką sukrenta, praranda formą. Todėl jas reikia nuolat papurenti.

18. Patalpos temperatūra turi būti didesnė kaip +10°C, santykinė oro drėgmė 40-60%. Pastaba: staigus patalpos temperatūros svyravimas kenkia baldų konstrukcijai.

19. Baldams sujungti naudojamos sąvaržos, varžtai ar sraigtai. Jiems atsilaisvinus, atsiranda plyšiai ar kiti defektai. Jungiamąsias dalis reikia kartkartėmis vėl suveržti.

20. Siekiant išvengti nepageidaujamos trinties ir detalių dilimo visų transformavimo mechanizmų judančias vietas patepti buitiniu tepalu.

21. Jeigu statant baldus dėl nelygių grindų atsirado tarpai, persikreipimai, reikia sureguliuoti kojelių aukštį, o nesant tokiai galimybei, po kojelėmis padėti tinkamo storio tarpinę.

22. Po baldų kojelėmis rekomenduojama paklijuoti veiloko, siekiant išvengti grindų išsibraižymo.

23. Informaciją apie kilnojamųjų (transformuojamųjų, ištraukiamųjų, atidaromųjų) baldų elementų veikimą ir naudojimą sutelkia pardavėjas.

Svarbi informacija pirkėjui

1. Baldų, pagamintų su juostuotu ar languotu audiniu, raštas ne visada gali būti sutaikytas dėl gaminimo technologijos.

2. Užsakant baldus pagal individualų užsakymą, keičiama gaminio technologija. Padarytiems konstrukcijos pakeitimams ir defektams, atsiradusiems dėl konstrukcijos pakeitimų, garantija neteikiama.

3. Šeniliniams, pliušiniams ir kitiems audiniams su pūkeliu yra būdingas „nusisėdėjimo“ efektas, kai dėl kūno svorio, šilumos, drėgmės ir kitų aplinkybių gali pakisti audinio pūko sugulimo kryptis, kuri dėl šviesos atspindžio sudaro „dėmės“ regimybę. Tai yra tipiška prekinė savybė ir nereiškia audinio kokybės pablogėjimo.

4. Natūralios odos baldų gamyboje kai kuriose vietose yra naudojamas odos pakaitalas, kurio atspalvis gali skirtis nuo odos, nes oda ir eko oda tai dvi skirtingos struktūros medžiagos.

5. Kiekvieno gyvūno oda turi unikalią tekstūrą ir skirtingas savybes. Natūralūs gyvūno augimo požymiai yra ne trūkumai, o jo odos, kaip natūralaus produkto, įrodymai. Raukšlės, sužeidimų randai, vabzdžių įgėlimai, pigmentinės dėmės (tamsesnės vietos) ir venų struktūros yra natūralios gyvūno odos tikrumo argumentas. Vienam baldų komplektui pagaminti reikalingos maždaug šešių gyvulių rinktinės odos. Kiekviena vieno gyvūno kūno dalis turi skirtingą odos tekstūrą, pavyzdžiui, raukšles ant kaklo ir šonų, tad, savaime suprantama, vieno baldų komplekto odos tekstūra nebus vienoda. Gyvulių odos sužalojimai, tarkime, įpjovimai, atsiradę gyvulius laikant aptvaruose ar ganyklose, gali surandėti. Minėtieji randai neturi jokios neigiamos įtakos odos kokybei, priešingai – šios žymės odos paviršiui suteikia originalią išvaizdą.

6. Natūralios odos laisvumas ant minkšto baldo yra leistinas, nes atsiranda dėl natūralaus audinio tempimosi. Odos deformacija vyksta negrįžtamai.

7. Šviesaus medžio apdailos detalėse raštas ir spalva ne visada gali būti vienodi, nes jos gaminamos iš natūralios medienos.

8. Lyginant su pavyzdžiu, baldų kietumas gali skirtis.

9. Minkšti kampai, komplektai ir sofos-lovos nėra skirtos kasdieniam miegojimui.

10. Pastoviai eksploatuojamos sofos – lovos tarnavimo laikas neišvengiamai trumpesnis, greičiau susidėvi minkštoji dalis bei transformacijos mechanizmas.

11. Balduose sėdimoms vietoms tenka didžiausia apkrova, todėl greičiau išsitampo apmušalai (kai kurie ištįsta iki 5%), susidaro raukšlės. Tai yra normalu ir neišvengiama.

12. Kiekvienos naujos partijos odos, dirbtinės odos ir gobeleno atspalvis gali skirtis lyginant su pavyzdžiu parduotuvėje.

13. Akcijinių baldų apmušalai gali turėti išorinių defektų.

14. Gaminiuose yra leistini nežymūs užtaisymai ir tai neskaitoma broku, jei dėl to baldai nepraranda savo savybių ir yra tinkami naudoti pagal paskirtį.

15. Dirbtinės odos trūkumas tas, kad po kurio laiko keičiasi odos išorė, senėjant polimerui, ji tampa mažiau elastinga, suskyla.

16. Jei namie yra mažų vaikų, prižiūrėkite juos, kad atsargiai elgtųsi su žaislais, aštriais daiktais, pieštukais, nešokinėtų ant baldų.

17. To pačio modelio baldai, aptraukti su skirtingos rūšies gobelenu ar oda, gali atrodyti kitaip, lyginant su ekspoziciniais baldais, gali turėti raukšlių,gali skirtis kietumas ir t.t.Tai yra neišvengiama dėl individualių panaudotos medžiagos savybių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *