Kokių priemonių imtis siekiant užtikrinti ilgesnį čiužinio tarnavimo laiką?

Bendra informacija

 • Čiužinys gali būti pagamintas iš putų poliuretano, viskoelastano, latekso ar kokoso plaušo ir spyruoklinio karkaso (Pocket) arba (Bonnell). Nuimamas užvalkalas pagamintas iš kokybiško audinio, sudėtis nurodyta kartu su priežiūros ženklais ant čiužinio užvalkalo.
 • Putų poliuretanas atitinka ÖKO-tex Standartą bei LGA standartų reikalavimus.
 • Čiužiniai turi specifinį kvapą, kuris laikui bėgant dingsta.
 • Jei čiužinio viena iš sudedamųjų dalių yra viskoelastinė medžiaga, priprasti prie tokios medžiagos užtrunka nuo 3 dienų iki savaitės laiko.
 • Panaudotos putos yra lengvai degios. Gesinant mažą gaisrą galima naudoti vandeninius, putų arba miltelinius gesintuvus.
 • Netinkamus čiužinius galima šalinti į sąvartynus, kai kurias dalis galima perdirbti.
 • Čiužinio apvalkalas pagamintas iš PE-LD (Žemo slėgio polietileno) ir yra perdirbamas.

Čiužinio priežiūros instrukcija

Kad čiužinys gerai tarnautų pagal savo paskirtį, užtikrintų sveiką miegą ir poilsį, laikykitės tokių taisyklių:

Čiužinys skirtas gulėjimui ir miegojimui (negalima leisti, kad vaikai ant jų šokinėtų). Čiužinį dėkite ant nejudamo (nereguliuojamo) lentelinio lovos klojinio turinčio ne mažiau kaip 24 lenteles arba ant plokštinio pagrindo su ne didesnėmis kaip 40 mm kiaurymėmis visame paviršiuje. Nedėkite čiužinio ant nelygaus, skirtingo aukščio, sulaužyto ar nepritaikyto pagrindo. Nelaikyti čiužinio ant metalinių grotelių. Netinkami lovos pagrindai neleidžia laisvai cirkuliuoti orui, gali pradėti kauptis drėgmė. Naudodami tinkamą lovos pagrindą arba klojinį ir taisyklingai vartydami ar apsukdami čiužinį pailginsite jo tarnavimo laiką, o tuo pačiu sumažinsite deformaciją, kuri negali būti didesnė kaip 10% bendro čiužinio storio. Čiužinį vartyti turi mažiausiai du asmenys. Niekada to nedarykite vienas.

Po tam tikro laiko čiužiniuose naudojamas putų poliuretanas ar viskoelastinė medžiaga gali pakeisti atspalvį – tai yra natūralus procesas, kuris nekenkia medžiagų savybėms ar čiužinio komfortui bei kokybei. Kad apsaugotumėte gaminius nuo išsitepimo, naudokite specialius užtiesalus, kuriuos galima skalbti. Kartą per savaitę bent kelias valandas vėdinkite kambarį ir čiužinį, nuėmę nuo jo patalynę. Tokiu būdu nesikaups drėgmė ir bus užkirstas kelias pelėsių plitimui. Čiužinį valyti dulkių siurbliu. Tai padės palaikyti švarą ir higieną. Tai vienintelis rekomenduojamas būdas. Venkite šlapinti ar drėkinti gaminius. Jei ant čiužinio išpylėte kokio nors skysčio, nedelsiant absorbuokite skysčio perteklių, nuimkite užvalkalą ir leiskite gerai išdžiūti. Jei po džiovinimo čiužinyje atsiras dėmės, geriausiai naudoti šaltą vandenį ir švelnų muilą arba apmušalų valymo priemonę. Priemones naudokite atsargiai, kad čiužinys nepermirktų vandeniu arba valymo skysčiais ir pakartotinai leiskite gerai išdžiūti. Venkite cheminių medžiagų, kurios gali pakenkti čiužinio dalims ir įtakoti vartotojo sveikatą. Čiužinio užvalkalą būtina prižiūrėti, remiantis etiketėje nurodytais ženklais.

Čiužinius, kuriuose yra latekso, reikia ypatingai saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių ir drėgmės, juos dėti tik ant medinių ar klijuotos medienos grotelių, nes tokio tipo gaminiams reikia ypač gerai ventiliuojamo pagrindo. Čiužinio su lateksu negalima dėti tiesiai ant grindų ar uždaros konstrukcijos lovų.

Čiužinį reikia nešti vertikalioje padėtyje. Tai lengviausias ir saugiausias būdas, norint išvengti pažeidimų. Šoninius čiužinio laikiklius naudokite tik jį apverčiant, niekada už jų paėmę neneškite.

Dėl ypatingo pagrindą sudarančių medžiagų elastingumo gali atsirasti +/-2% leistinas čiužinio matmenų nuokrypis. Toks nuokrypis nėra laikomas čiužinio broku. Dalinis čiužinio minkštumo padidėjimas iki 15% taip pat nėra laikomas broku. Viršutinis čiužinio sluoksnis susideda iš medžiagų, kurios prisitaiko prie kūno formų, todėl laikui bėgant gali atsirasti nežymūs įdubimai, kurie yra neišvengiami. Net geriausias čiužinys, laikui bėgant, darosi mažiau patogus.

 • Čiužinį galima naudoti 0ºC – +50ºC temperatūrų diapazone. (Jei viena čiužinio sudedamųjų dalių yra viskoelastinė medžiaga, savo funkcijas įgauna naudojant +14ºC – +50ºC temperatūrų diapazone.)
 • Čiužinio užvalkalas yra nuimamas ir jį galima skalbti arba valyti cheminiu būdu (žiūr. apvalkalo priežiūros simbolius)
 • Čiužinį reikia saugoti nuo tiesioginės saulės šviesos ir drėgnos aplinkos, taip išsaugosite užvalkalo spalvas ir pailginsite čiužinio tarnavimo laiką.
 • Nuvilkdami ir užvilkdami užvalkalą stenkitės nesugadinti užtrauktuko.
 • Naudodami čiužinį jį vėdinkite ne mažiau kaip 6 kartus per metus.

NENAUDOKITE ČIUŽINIO KAIP LYGINIMO PAGRINDO!

Čiužinio garantinis lapas

Jei bus laikomasi taisyklingo naudojimo reikalavimų, o priežiūra atliekama pagal instrukciją, gamintojas užtikrina gaminio vidinių sudedamųjų dalių kokybę nuo pardavimo datos:

 • 1 metų garantija čiužiniams Eco, Skala
 • 2 metų garantija čiužiniams Verden
 • 10 metų garantija čiužiniams Dream line, Deluxe Roll H2, Visco soft HR,
 • 3 metų garantija likusiems čiužiniams.

Prieš pradedant eksploatuoti čiužinį, gerai apžiūrėkite čiužinio užvalkalą – ar nėra brokuotas, ar neišplyšęs užtrauktukas, kadangi viršutiniam čiužinio užvalkalui garantija nėra taikoma.

Garantija taikoma fiziniams defektams ir pokyčiams, jei deformacija sudaro daugiau nei 10% nuo esamo gaminio aukščio. Garantija taikoma susidėvėjimui ir plyšimams, jei jie atsirado dėl gamybos ar medžiagų broko, ir jei buvo laikomasi visų aukščiau pateiktų eksploatavimo taisyklių. Garantijos netaikomos čiužinio susidėvėjimui dėl normalaus jo naudojimo. Medžiagos arba gamybos defektų atveju, reklamaciją dėl gaminio pateikite toje vietoje kur jį pirkote. Prie reklamacijos pridėkite įsigijimą patvirtinantį dokumentą. Be šių dokumentų čiužinys nebus priimtas. Ši garantija taikoma tik naudojimui buityje.

Čiužinys, kuriam pateikiama reklamacija, turi būti deramai išvalytas ir higieniškai nepriekaištingas pagal galiojančius higienos reikalavimus. Čiužinys turi būti tinkamai supakuotas, kad nebūtų daugiau sugadintas ir suteptas. Gaminys privalo turėti visas pradines gamintojo identifikacines etiketes, priežiūros ženklus.

Kam ši garantija netaikoma?

Ši garantija netaikoma, jeigu gaminys buvo netinkamai laikomas arba naudojamas netinkamu būdu, sugadintas, pakeistas, valytas nepritaikytais tam būdais ir valymo priemonėmis. Garantija neapmoka natūralaus susidėvėjimo, įpjovimų arba subraižymų, taip pat defektų, atsiradusių dėl kratymo ar nelaimingų atsitikimų. Garantija netaikoma, jeigu gaminiai buvo laikomi lauke arba drėgnoje aplinkoje. Ši garantija netaikoma papildomiems ir šalutiniams defektams.

Ką darysime spręsdami problemą?

Ištirsime gaminį ir nuspręsime, ar tam gaminiui taikytina ši garantija. Jeigu bus pripažinta, kad garantija taikoma, remdamiesi savo nuomone, arba gaminį suremontuosime, arba pakeisime tokiu pačiu arba jam lygiu. Tai, kas aukščiau išvardinta, netaikoma, jeigu remontas ir visi pataisymai buvo atliekami be gamintojo įgaliojimo.

Jeigu gamintojas jau nebeprekiauja šiais gaminiais, tai tuo atveju garantuosime atitinkamą pakaitalą. Apie tai, kas yra atitinkamas pakaitalas, sprendžia tik gamintojas.